Kolekcia WOODRICPodlaha BEZ FTALÁTOV

Podložky pod parkety

Pod každú parketovú podlahu pokladanú tzv. plávajúcim spôsobom, tj. spôsobom, kedy nie je podlaha priamo nalepená na podklad, je potrebné vložiť podložku tlmiacu krokový hluk. Okrem tlmenia tohto hluku je často krát potrebné riešiť problém dodatočného tepelného zaizolovania podlahy, čiastočného vyrovnania nerovností podkladu, alebo použiť špeciálne materiály určené na podlahy s podlahovým vykurovaním. V ponuke máme podložky, ktoré svojou tvrdosťou, schopnosťou pohlcovať zvuk, tepelným odporom a hrúbkou poskytnú riešenie v praxi sa najčastejšie vyskytujúcich situácií.

Pre lepšiu orientáciu v problematike správneho výberu vhodnej podložky pod plávajúcu podlahu uvádzame prehľad základných vlastí týchto podložiek aj s doporučenými parametrami.

Parotesnosť: Podložka s parotesnou funkciou zabraňuje prestupu vlhkosti od pokladu a stien do podlahy. Tento parameter sa na materiáloch s touto vlastnosťou označuje SD je jeho hodnota by mala byť vyššia ako 75.  Viaceré z moderných podložiek majú už parazábrannú vrstvu priamo integrovanú v základnom materiáli.

Vhodnosť na podlahové vykurovanie: Tepelný odpor všetkých materiálov položených na podlahu s vykurovaním / parozábranná podložka, zvukoizolačná podložka, podlaha / nesmie prekročiť 0,15 m2K/W. Pre rýchle a komfortné prevádzkovanie podlahového vykurovanie je optimálne pokiaľ je tento súčet max 0,10 m2K/W. Z tohto dôvodu  je maximálny hodnota tepelného odporu podložiek na podlahové vykurovanie doporučená na hodnotu 0,06 m2K/W. Optimálna hodnota je rozmedzí 0,03 - 0,04 m2K/W.

Akustické a zvukoizolačné vlastnosti: Pri plávajúcich podlahách redukujú podložky vznikajúci krokový hluk a absorbujú časť akustického hluku, ktoré sa šíria nielen do priestoru, v ktorej je podlaha položená, ale aj cez konštrukcie do ostatných priestorov stavby. Pre zlepšenie akustického komfortu by mal byť tento parametre vyšší ako 14 dB.  

Odolnosť  proti zaťaženiu: Veľmi dôležitý parameter, ktorý priamo ovplyvňuje vlastnosti budúcej podlahy a tým predlžujú jej životnosť. Pri mäkkých podložkách s nízkou odolnosťou proti zaťaženiu dochádza v intenzívne zaťažovaných miestach a v miestach s postaveným nábytkom k deformácii – stlačeniu podložky a prehnutiu podlahy. To spôsobuje uvoľnenie, alebo dokonca prelomenie spoja podlahových dielcov a tým znehodnotenie podlahy. Viacerí výrobcovia uvádzajú ako minimálnu 8 t/m2 a ako optimálnu odolnosť  proti zaťaženiu 10t/m2. Čím je podlaha tenšia (menej ako 8 mm), tým by mala byť odolnosť proti zaťaženiu vyššia.   

Doplnkovou vlastnosťou podložiek je schopnosť vyrovnávať lokálne nerovnosti podkladu . Parameter sa uvádza v mm a udáva max. hodnotu lokálnych nerovností, ktoré podložka dokáže vyrovnať. Čím je podložka pevnejšia a tvrdšia, tým je tento parameter nižší. V praxi sa pohybuje od 0,5 mm do 4,5 mm.  


 


SECURA THERMO AQUASTOP SMART - NOVINKA

 

MULTIPROTECT lvt  

       Podložka vyrobená zo zmesy polyuretánovej mäkčenej peny a minerálneho plniva so špeciálnou protišmykovou úpravou dosahuje extrémnu odolnosť proti stlačeniu - až 40t/m2 a absolútne najnižší tepelný odpor iba 0,008 m2K/W , ktorá z nej robí top favorita pre pokládku plávajúcich podláh a najmä vinylových podláh na podlahové vykurovanie . Na spodnej strane podložky je integrovaná vrstva netkanej textílie , ktorá napomáha zvyšovať tlmenie krokového hluku a zároveň zabraňuje posúvaniu podložky po podklade . Pe lepší prestup tepla je podložka perforovaná a preto pri pokldaní pod drevené a laminátové podlahy je pod podložku potrebné položiť dodatočnú parozábrannú vrstvu .  

ACOUSTIC lvt  

 

 

 

Špeciálna podložka pre použitie pod viynylové plávajúce podlahy s vysokou odolnosťou proti stlačeniu - až 20 t/m2 a veľmi nízkym tepelným odporom iba 0,027 m2k/W ju predurčuje ako ideálnu podložku pri pokládke podlahy na podlahové vykurovanie . Systém 3v1 s prekrytím samolepného spoja vytvára 100% paronepriepustnú vrstvu a tak pri pokladáke šetrí nielen čas ale aj peniaze . Podložku je samozrejme možné použiť aj pod ostatné plávajúce laminátové a drevené podlahy . 

 

 

 

 

 

 

 

ACOUSTIC PREMIUM GOLD  

Revolučná novinka na trhu s podložkami pod plávajúce podlahy. Táto iba 2 mm hrubá polyolefínová podložka v sebe skrýva všetky najdôležitejšie vlastnosti podložiek pod plávajúce podlahy v tých najvyšších parametroch. Pri hrúbke iba 1.5 mm ma Acoustic PREMIUM GOLD  odolnosť voči zaťaženiu  15 t/m2, nízky tepelný odpor – iba 0,035 m2K/W, redukciu krokového a akustického hluku  17 dB, odolnosť voči prestupu vodnej pary a schopnosť vyrovnávať lokálne nerovnosti  do 0,5 mm. Jej vrchná vrstva má špeciálnu povrchovú úpravu zlatej farby , ktorá odráža veľkú časť tepelného žiarenia späť do interiéru . Podložka je určená na pokládku všetkých typov laminátových a drevených podláh montovaných plávajúcim spôsobom . Výborný pomer kvality a ceny sa najmä pri podlahách s podlahovým vykurovaní ešte vylepší  v podobe ušetrených nákladov na vykurovanie a tepelným komfortom, ktorý si búdu zákazníci pri použití tejto podložky užívať na svojich podlahách počas celej doby životnosti podlahy.

 

 

 

ACOUSTIC THERMO PLUS   

Špeciálna 2 vrstvá podložka so spodnou  vrstvou z modifikovaného-zosieťovaného  PE   a hornou 0,5 mm hliníkovou vrstvou so samolepnou páskou zabezpečujúca 100 paronepriepustnosť určená na pokladanie pokládku plávajúcich podláh na podlahy s podlahovým vykurovaním  . Vysoká odolnosť proti tlaku až 10 t/m2 , aquastop systém – ochrana podlahy pred prestupom vlhkosti z podkladu , redukcia krokového a akustického hluku až 19 dB a veľmi nízky tepelný odpor iba 0,033 m2K/W pri hrúbke podložky 2 mm sú kombináciou  tých najlepších parametrov v jednom materiály .  Hliníkový povrch výborne vedie teplo a perforácie v penovom páse zabezpečia jeho jednoduchý prestup cez podložku do podlahy . Modifikovaný PE má tvarovú pamäť a preto podložka dobre odoláva aj dynamickému zaťažovania , čo ocenia najmä zákazníci , ktorý hľadajú položku pod podlahy do frekventovaných priestorov . Práve tvarová pa,äť zabezpečí , že si podložky udrží svoje vlastnosti konštante počas celej doby žvotnosti. Modifikovaný PE je zosieťovaním upravený tak , že sa v štruktúre peny vytvárajú velmi malé uzavreté bunky , v ktorých je vznikajúci hluk z podlahy pohlcovaný a nešíri sa ďalej do priestoru a konštrukcie stavby .   

 

 

 

 

SECURA AQUASTOP 2.2

Dvojvrstvá podložka pod plávajúce podlahy vytvorená z XPS platne a hliníkovej fólie . Vďaka tejto skladbe je schopná zabrániť prestupu vlhkosti z podkladu do podlahy . Inovatívny systém poskladaného pásu podložky umožňuje veľmi jednoduchú a rýchlu inštaláciu na podlahu . Odolnosť voči zaťaženiu až 8,5 t/m2 , vysoká schopnosť redukovať krokový a akustický hluk a vyrovnávanie lokálnych nerovnosti do 1,4 mm . Podložka má tepelný odpor 0,07 m2K/W a preto je vhodná na podlahové vykurovanie iba s podlahovinami , ktorých tepelný odpor je nižší ako 0,08 m2K/W .  

 

 

SECURA AQUASTOP 5.0

Robustná dvojvrstvá podložka pod plávajúce podlahy vytvorená z XPS platne a hliníkovej fólie s presahom po okrajoch . Vďaka tejto skladbe je schopná zabrániť prestupu vlhkosti z podkladu do podlahy . Inovatívny systém poskladaného pásu podložky a presah hliníkovej fólie umožňuje veľmi jednoduchú a rýchlu inštaláciu na podlahu . Odolnosť voči zaťaženiu  7,0 t/m2 , vysoká schopnosť redukovať krokový a akustický hluk / 22 dB /  a vyrovnávanie lokálnych nerovnosti až do 4 mm . Podložka má vysoký tepelný odpor vďaka čomu je vhodnou alternatívou na dodatočné tepelné zaizolovanie podlahy .

 

 

 

 

 

 

CEZAR - korková 2 mm podložka 

Prírodný korok patrí medzi produkty získavané z obnoviteľných zdrojov . Získava sa z kôry korkového duba . Podlahový  korok špecialne upravený na objemovú hmotnosť 200 kg/m3 s jemou frakciov korkovej drte vytvára podložku výnimočnými vlastnosťami . Prírodný produkt bez emisií nebezpečných látok znižuje krokový hluk vznikajúci pri chôdzi po podlahe až o 17 dB . Vďaka vysokej hustote dokáže odolať zaťaženiu podlahy až do 20 t/m2 a s nizkym tepelným odporom iba 0,044 m2K/W je ideálnou podložkou pod plávajúcu podlahu aj pri použitom podlahovom vykurovaní  . Korková podložka je po ukončení používania 100% recyklovateľná .  Jej vlastnosti určite ocenia všetci záujemci o prírodné a ekologické produkty . 

 

 

 

 

 

PE fólia 0,2 mm

Táto kvalitatívne vysokohodnotná polyetylénová fólia sa musí bezpodmienečne aplikovať pri montáži laminátovej alebo drevenej podlahy na poter alebo betón, pretože je potrebné rátať s možnou vystupujúcou vlhkosťou. Fólia sa ukladá plošne s prekrytím jednotlivých pásov cca. 10 cm. Pri stenách je potrebné nechať fóliu vystúpiť smerom nahor približne 5 cm. Hrúbka: 0,2 mm. Vďaka svoje parozábrannej funkcii chráni parkety pre vnikom vlhkosti z podkladu. Nízky tepelný odpor tejto podložky iba 0,008 m2K/W umožňuje kombinovať túto podložku s zvukoizolačnými podložkami vhodnými na pokládku na podlahu s podlahovým vykurovaním .

 
 

 

Izoflex Eco, hrúbka 2 mm 

Podložka pod podlahové krytiny (laminátové plávajúce podlahy, parkety) z PE peny. Jej hlavnou úloh je pri podlahových krytinách položených plávajúcim spôsobom znižovať krokový hluk vznikajúci pri chôdzi a šíriaci sa do okolitého priestoru. Táto podložka je schopná znížiť tento hluk až o 17 dB. Jedinečná zelená farba označuje práve výrobok, ktorý je svojími vlastnosťami nezameniteľný a výnimočný v širokej ponuke konkurenčných výrobkov. Podložka je vďaka vyhovujúcemu tepelnému odporu 0,05 m2K/W použiť aj pri pokladaní podlahy na podklad s podlahovým vykurovaním .

 
 

 

Izoflex Star 3v1 hrúbka 2 mm – Novinka

Podložka pod plávajúce podlahoviny kombinujúca v sebe všetky vlastnosti podložiek (zabraňuje prestupu vodných pár, izoluje voči krokovému hluku - znižuje ho až o 17 dB a tepelne izoluje - tepelný odpor 0,0417m2K/W). Je vyrábaná s presahom fólie opatreným samolepnou páskou, čo urýchľuje montáž a zabezpečuje parotesnosť takto vytvorenej vrstvy. Vďaka rexlexnému povrchu z hliníka odráža časť tepla odvádzaného parketou späť do miestnosti a tým znižuje náklady na vykurovanie. Je vhodná aj na podlahy s podlahovým vykurovaním.

  
 
 

CEZAR - Silencio 3 mm

Podložka z polystyrénovej peny pod plávajúce podlahy vo forme dosiek.
Tento podklad sa vyznačuje neobvykle vysokou odolnosťou proti zaťažovaniu až 8 t/m2, čo umožňuje jej použitie  do intenzívne používaných miestností a do miestností s veľkým miestnym zaťažením (napríklad ťažkým nábytkom). Zaisťuje zvýšenú životnosť podlahy prostredníctvom dobrej absorpcie miestnych nerovností v podklade. Dokáže svojím zložením vyrovnať - nivelizovať nerovnosti podlahy až do 2 mm. Vysoká schopnosť podložky redukovať krokový hluk 20 dB . Tepený odpor 0,11 m2K/W ju radí medzi tepelno izolačné podložky a preto jej použitie na podlahové vykurovanie nie je vhodné . 

 

 

CEZAR  Silencio 5 mm

Podložka z polystyrénovej peny pod plávajúce podlahy vo forme dosiek. Tento robustný podklad sa vyznačuje pri svojej hrúbke neobvykle vysokou odolnosťou proti zaťažovaniu – až 6,5 t/m2. Zaisťuje zvýšenú životnosť podlahy prostredníctvom dobrej absorpcie miestnych nerovností v podklade. Dokáže svojím zložením vyrovnať - nivelizovať nerovnosti podlahy až do 4 mm. Po položení znižuje až o 22 dB krokový hluk vznikajúci pri chôdzi po podlahe . Výborné tepelno izolačné vlastnosti 0,14 m2K/W predurčujú túto podložku pre použitie na dodatočné tepelné zaizolovanie podlahy . Z tohoto dôvodu nie je ale vhodná pre použitie pri podlahách s podlahovým vykurovaním .

 

 

CEZAR Termo 2mm 

Podložka z extrudovaného polystyrénu so systémom žliabkov a dierok, ktorý zvyšuje elasticitu izolácie, zlepšuje priliehanie izolačnej vrstvy k podkladu. Tento systém tiež zlepšuje cirkuláciu vzduchu a tepla pod podlahou a zabraňuje tvoreniu pliesní a vlhkosti. Ideálna ako izolácia pre podlahové vykurovanie. Vďaka svoje hrúbke 2 mm dokáže vyrovnať aj mierne nerovnosti podkladu.

- veľmi vysoká odolnosť proti zaťaženiu až 9 t/m2

- zníženie krokového hluku až 21 dB
- vďaka systému drážok a otvorov vhodná na podlahy s podlahovým vykurovaním, tepelná izolácia max. 0,06 m2K/W

 
 

 

 

CEZAR BASIC WOOD 7 mm - drevovláknitá podložka 

Tepelno a zvukoizolačná podložka pod plávajúce podlahy Basic wood 7 mm určená na použitie pre všetky typy podlahových materiálov spájaných systémom clic a pokladaných plávajúcim spůsobom . Vďaka stabilnej konštrukcii a vysokej pevnosti v tlaku / až 20 t/m2 / je jej použitie možné aj v priestoroch , kde bude budúca podlaha zaťažovaná zvýšeným tlakom. Podložka redukuje krokový hluk o 23 dB a znižuje akustický priestrový hluk až o 20 dB. Konštrukcia z drevných vlákien umožňuje jednoduché spracovanie , vykazuje dobrú difúziu a odolnosť voči posobeniu lepidiel a rozpúšťadiel používaných v stavebníctve . Pri svojej hrúbke 7 mm dokáže vyrovnať lokálne nerovnosti podkladu až do výšky 4 mm. Tepelný odpor na  úrovni 0,14 m2K/W z nej robí výborný tepelnoizolačný podklad pod plávajúcu podlahu .