Powered by Smartsupp

Vyhľadávanie

Montáž

blog-img

Deň otvorených dverí v prevádzkach PARKETT MANN

Welcome drink, praktické ukážky montáží, prezentácie, k tomu chutné pohostenie a na záver plná náruč darčekov - taký bol prvý ročník dvoch podujatí s názvom Deň otvorených dverí.

Čítať viac
blog-img

Orientácia montáže parkiet v miestnosti podľa rozloženia okien a dverí

Pred montážou parkiet do jednotlivých miestnosti je potrebné zvážiť orientáciu montáže parkiet a na základe rozmiestnenia okien, dvier a zariaďovacích predmetov správne vybrať smer, v ktorom sa parkety budú ukladať.
Čítať viac
blog-img

Vlhké prostredie: Kedy môžem použiť anhydrit a kedy cement?

Kým začnete riešiť, akú liatu podlahu dáte do miestnosti, preverte, či je miestnosť suchá alebo trvalo zaťažovaná vlhkosťou. Do miestností, kde je možnosť, že  vlhkosť z priestoru prenikne  až do poteru, použite cementový poter.
Čítať viac
blog-img

Cementový verzus anhydritový poter - ako sa správne rozhodnúť

Aký poter dať pod podlahu? 
Na realizáciu poteru pod podlahu používame najčastejšie cementovú alebo anhydritovú zmes. Oba druhy majú svoje výhody aj nevýhody.
Čítať viac
blog-img

Parketár ma upozornil, že mám podlahu, ktorá nie je rovná a pred montážou parkiet ju bude potrebné vyrovnať – nivelizovať. Môžem sa tomu nejako vyhnúť?

Mokrý proces vyrovnávania podlahy pomocou samonivelačných stierok je určite tá najsprávnejšia metóda. Nie vždy je ju však možné urobiť. Buď je to z nedostatku času, alebo z dôvodu finančnej náročnosti takejto úpravy.
Čítať viac
blog-img

Kúpila som si elektrickú vykurovaciu rohož. Ako mám postupovať pri pokladaní parkiet?

Pokiaľ vám samotný predajca nedal presný návod na inštaláciu elektrickej vykurovacej rohože pod drevené, laminátové alebo kompozitné plávajúce podlahy s presne popísaným zložením jednotlivých vrstiev podlahy a požiadavkou na ich tepelný odpor, predal vám výrobok nekompletný, alebo nevhodný na takéto použitie.
Čítať viac
blog-img

Protokol o nábehu podlahového vykurovania pred montážou parkiet

Pred tým, ako sa na podlahu, v ktorej je zabudované podlahové vykurovanie, sa začnú montovať parkety (či už celoplošne nalepené, alebo pokladané plávajúcim spôsobom), musí byť zabezpečené, že podlaha je suchá (viď parametre uvádzané v časti o vlhkosti podlahy) a stabilná.
Čítať viac
blog-img

Podlahové vykurovanie a výber vhodných parkiet

Stále častejšie používaným spôsob vykurovania interiérov je vykurovanie priestorov podlahovým vykurovaním. Parkety ako materiál vyrábaný z dreva (aj laminátové parkety v sebe obsahujú až 92 % dreva) reagujú na zmeny teploty tak, že menia svoj rozmer (napúčajú a zosychajú).

Čítať viac
blog-img

Nezabudnite na lišty

Dokážu dotvoriť celkový estetický vzhľad podlahy ako šperk

Čítať viac
blog-img

Montáž parkiet plávajúcim spôsobom

Výhodou montáže parkiet plávajúcim spôsobom je časová nenáročnosť, veľmi rýchla montáž a okamžitá použiteľnosť podlahy (nie je potrebné čakať na vyschnutie a vytvrdnutie lepidla).
Čítať viac
blog-img

Plávajúci spôsob alebo lepenie?

Rozhodujete sa medzi montážou plávajúcim spôsobom alebo lepením podlahy? Prečítajte si článok výhodách aj nevýhodách oboch druhov montáže podláh.

Čítať viac