Kolekcia WOODRIC

Starostlivosť o podlahy

Čistenie a starostlivosť o minerálne / kompozitné / a vinylové podlahy

Aby podlaha po jej namontovaní ale rovnako aj počas svoje životnosti plnila nielen funkčné ale aj estetické požiadavky musíme sa o ňu pravidelne starať.

Povrch každej minerálne , alebo vinylovej podlahy je vyrobený väčšinou z polyuretánových , alebo akrylátových žívic , prípadne z polypropylénu. Pre zvolenie správneho prípravku na čistenie a ošetrovanie povrchu je veľmi dôležité poznať zloženie a hľavne typ povrchovej vrstvy.

 

Najčastejšie sa vyskytujúcou povrchovou úpravou je práve použitie polyuretánovej /PU /transparentnej ochrannej vrstvy .Pre jej čistenie a ošetrovanie môžete požiť nasledovný postup a prípravky.

 

Krok č.1 - dokonalé vyčistenie podlahy hneď po jej montáži.

Aby sme podlahu zbavili všetkých nečistôt požijeme na jej vyčistenie prípravok Dr.Schutz - PU čistič. Pripravíme si roztok čistiaceho prípravku s vodou v pomere 1:10 , pomocou čistiaceho mopu nanesieme a podlahu dokonale vyčistíme. Po vyčistení povrch podlahy zneutralizujeme umytím čistou vodou.

Prípravok má pri tomto riedení výdatnosť 1l/50m2. Nespotrebovaný prípravok môžeme následne zriedený v pomere 1:200 používať aj na bežné denné čistenie podlahy. Aj v tejto koncentrácii prostriedok vytvára na povrchu jemný film a zapĺňa- zneviditeľňuje mikroškrabance.

Dr.Schutz_PU_Reiniger

 

Dr.Schutz_Cistiaci_pripravok                       

Pokiaľ na podlahe zostali nečistoty, alebo fľaky,

ktoré sa ani pomocou 1:10 zriedeného prípravku

Dr.Schutz PU čistič nepodarilo vyčistiť, použijeme

na ich vyčistenie prípravok ELATEX. Jedná sa o

čistiaci prostriedok , ktorý z podlahy dokáže odstrániť

aj vodou nerozpustné znečistenie.

 

Krok č.2 - Ošetrenie povrchu vyčistenej podlahy.

Pre ošetrenie povrchu vytvorením tenkého ochranného filmu a oživenie farieb použijeme prípravky:

Dr.Schutz_PU_Mat_3000          Dr.Schutz_PU_Lesk_3000

 

PU mat použijeme pre očakávaný matný povrch a lesk v prípade , že chceme zvýšiť lesk podlahy. Pre vytvorenie ochranného filmu sa prípravky na podlahu nanášajú neriedené a nechajú sa dokonale zaschnúť / viď. priložený návod / . Výdatnosť pri takomto použití je 1l/50m2

Prípadne nespotrebovaný prípravok je možné rozriedený v pomere 1:100-200 používať na bežné denné čistenie a ošetrenie mikroškrabancov na podlahe.

 

Krok č.3 - Bežná údržba, čistenie a ošetrenie podlahy.

Pre bežné čistenie povrchu minerálnych a

vynilových podláh používame prostriedok

Dr.Schutz R1000. Je vhodný aj na prvé

čistenie podlahy priamo po montáži .

Zriedený v pomere 1:10 dokonale vyčistí

povrch a zároveň vytvorí na povrchu jemný

hodvábny film. Pre bežné čistenie používame

zriedený v pomere 1:200. Aj v tejto koncentrácii

prostriedok vytvára na povrchu jemný film a

zapĺňa-zneviditeľňuje mikroškrabance

Dr.Schutz_PU_R_1000_Cistiaci_Prostriedok

 

Krok č.4 - Opakované čistenie a údržba podlahy.

 

Všetky uvedené prípravky nielen vo vysokej koncentrácii riedenia ale aj v nízkej vytvárajú na povrchu jemnú vrstvu ochranného filmu. Tento film sa časom na miestach s pravidelným používaním odstraňuje a naopak na miestach, ktoré sa nezaťažujú sa postupne vrství. Tento efekt môže časom na podlahe vytvoriť miesta s rozdielnym leskom.

Preto je potrebné v takomto čase podlahu opäť dokonale vyčistiť.

 

Na odstránenie prípravkov a vyčistenie podlahy použijeme prípravok Dr.Schutz PU čistič a podlahu zneutralizujeme vodou a postupujeme podľa kroku 2. Pokiaľ nebudeme chcieť na povrchu vytvárať ochranný film a postačí nám iba jemný hodvábny povrchový film prevedieme čistenie a následnú ochranu podľa kroku č. 3. Takto môžeme jednotlivé kroky opakovať a vytvárať ochranu a ošetrenie povrchu podľa toho ako vyhovuje našim požiadavkám a intenzite využívanie priestoru.