Kompozitne_vodeodolne_podlahyPodlozky_pod_podlahyLaminatova_podlaha_Arteo

Starostlivosť o podlahy

Podlaha nám bude slúžiť a skrášľovať nám životný priestor pokiaľ sa o ňu budeme aj náležite starať. Starostlivosť a čistenie sú úkony, ktoré nepatria medzi tie vyhľadávané činnosti, sú však nevyhnutné. Na to aby sa čas, ktorý je tomu potrebný čo najviac skrátil, prípadne efekt z takejto práce vydržal čo nadlhšie ponúkame profesionálne značkové prostriedky a čistiace súpravy spoločností BONA , CLASSEN a BEAUFLOOR.

PU koncentrovaný čistiaci prostriedok na denné čistenie  vinylových podláh .

Špeciálny aktívny čistič pre použitie okamžite po montáži a denné čistenie podláh vytvrdzovaných polyuretánom , vinylových podláh , linolea  , alebo gumených  podlahových krytiny ošetrených polyuretánovou ochranou vrstvou.

Návod na použitie :

- po nainštalovaní podlahy - riedený vystačí na prvotné vyčistenie cca 50 m2 podlahy :

1) Z podlahoviny odstráňte všetku hrubú nečistotu, dôkladne ju povysávajte.

2) V prípade odolných nečistôt rozrieďte PU  čistič v pomere 1:10 (1 dielik  PU čističa  na 10 litrov vody) v prípade menších nečistôt môžete čistič zriediť s väčším množstvom vody. Naneste rozriedený čistič na podlahu, chvíľu nechajte pôsobiť  ,  hrubé nečistoty  odstráňte  čistiacou kefkou

 3) Nečistoty odstráňte mopom s absorpčnou utierkou.

 4) Čistené miesto pozmývajte čistou vodou, aby sa roztok neutralizoval.

- denné čistenie - riedený vystačí na čistenie cca 1 000 m2 podlahy :

Rozrieďte PU čistič v pomere 1:200 ( 1 vrchnáčik  na 1 liter )  a Spray mopom naneste na podlahu. Pri používaní automatických strojných čistiacich zariadení  rozrieďte čistič v pomere 1:400 (25ml čističu na 10 litrov vody). Poznámka: Citlivé povrch (ako drevo, kovy alebo nábytok) nesmú byť čistené týmto čistiacim roztokom a čistiaci roztok by sa na tieto povrchy nemal dostať pri čistení podlahy. Svoju pozornosť taktiež upriamte na rady v Technicko-informačných formulároch produktu.

Zloženie: menej ako 5% aniónových povrchovo aktívnych látok, menej ako 5% neionogénych povrchovo aktívnych látok. Obsahuje vôňu limonénu, rozpúšťadlá.

Varovanie! Môže spôsobiť silné podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska rada, mali by ste mať k dispozícii obal , alebo označenie produktu. Uchovávajte mimo dosahu detí. Používajte ochranu očí, alebo tváre. V prípade kontaktu s očami: Vyplachujte oči po dobu niekoľkých minút. Ak nosíte kontaktné šošovky , tak si ich vyberte a pokračujte vo vyplachovaní. V prípade pretrvávania podráždenia očí vyhľadajte lekársku pomoc. Nádobu likvidujte v súlade s lokálnymi predpismi. Polyolefínovú nádobu po minutí vyčistite a následne zahoďte do nádoby na to určenej. 

PU ochranný a ošetrujúci prostriedok na prvotnú ochranu a oživenie vinylovej podlahy .

PU ochranný a ošetrujúci prostriedok  pre jemné čistenie a starostlivosť o dizajnovú  a linoleovú podlahu. Vytvára matnú protišmykovú ochranu povrchu. Vďaka kombinácii polymérov je taktiež veľmi vhodný pre rýchle oživenie podláh s polyuretánovou povrchovou úpravou.

Návod na použitie:

- po inštalácii podlahy a následne pri obnovení ochranného filmu :

1) Vypnite podlahové vykurovanie

2) Zabezpečte , aby na ošetrovanú podlahu nesvietilo priame slnečné svetlo a v miestnosti nebol prievan / zabráni sa tak rýchlemu odparovaniu prostriedku a zníženiu jeho účinnosti /

3) Podlahu dôkladne vyčistite použitím PU čistiaceho prostriedku.

4) PU ochranný a ošetrujúci prostriedok dobre pretrepte  a nezriedený naneste jemným bambusovým padom  vo veľmi tenkej vrstve

5) Povrch  podlahy nechajte dôkladne vyschnúť

6) Pre niektoré podlahové krytiny sa ošetrovanie PU ochranným a ošetrujúcim prostriedkom neodporúča , preto si vždy dôkladne prečítajte návod na údržbu Vašej podlahy.

- Denné čistenie – oživenie vzhľadu podlahy :

Pridajte 1 vrchnáčik od nádobky SPRAY mopu  a zrieďte  s vodou. Rovnomerne aplikujte na celý povrch podlahy a zotrite zeleným čistiacim

Zloženie: Chloromethylisothiazolin, Methylisothiazolin, Bronopol, vonné zložky ,  rozpúšťadlá, ochranné zložky . Obsahuje zmes 5-chloro-2-metyl-4isothiazolin , 3 a 2-metyl -2hisothiazol  (3:1). Môže spôsobiť alergickú reakciu. Karta bezpečnostných údajov je k dispozícii na požiadanie.

Pozor : Uchovávajte uzamknuté a mimo dosahu detí. Chráňte pred mrazom. Polyolefínovú nádobu po minutí vyčistite a následne zahoďte do nádoby na to určenej. 

                        

Čistič na laminátové a tvrdé povrch  – produkt spoločnosti Classen  je koncentrovaný čistiaci prostriedok s antibakteriálnym a odorizujúcim efektom, určený na pravidelnú údržbu laminátových a iných tvrdých podlahových materiálov. Vďaka patentovanej technológii použitia nano molekúl striebra vytvára jedinečný biozóm, ktorý účinne likviduje jestvujúce baktérie na podlahe už po 6 minútach. Obsahuje aj odorizujúce látky (látky, ktoré vôňou osviežia aj okolitý vzduch v miestnosti). Jedná sa o koncentrovaný výrobok, ktorý sa pred použitím riedi s vodou, vďaka čomu je možné z jedného litra získať 25 až 50 litrov umývacieho roztoku.
Použitie: Pred použitím pretrepať. Podľa intenzity znečistenia povrchu zriediť prostriedok v pomere 1:10 -1:5 s vodou. Na čistený  povrch nikdy nenanášať v príliš veľkom množstve , aby nedošlo k jeho premočeniu a tým poškodeniu podlahy  .

Dodávme v 1l balení.
Kartónové balenie obsahuje 6 ks.

 

Wood floor cleaner – Čistič na drevené lakované povrchy

Prostriedok na pravidelnú udržbu a čistenie lakovaných drevených podláh . Vďaka nano komponentom prostriedok nielen čistí podlahu ale zároveň  aj vytvára ochranu pred jej ďalším znečistením . Jedná sa o koncentrovaný výrobok, ktorý sa pred použitím riedi s vodou, vďaka čomu je možné z jedného litra získať 25 až 50 litrov umývacieho roztoku.

Použitie : Pred použitím pretrepať a zriediť s vodou v ponere 1:10 . Takto pripravenou zmesou čistiť lakovanú plochu na vlhko  . Na čistený  povrch nikdy nenanášať v príliš veľkom množstve , aby nedošlo k jeho premočeniu a tým poškodeniu podlahy .

Dodávme v 1l balení.
Kartónové balenie obsahuje 6 ks.

 

 

Impregnating emulsion for laminated floors – Impregnačný prostriedok na laminátové podlahy

Prostriedok na ochranu spojov pred zvýšenou vlhkosťou. Po použití dodáva podlahe nový lesk, minimalizuje viditeľnosť rýh a škrabancov na povrchu podlahy a znižuje priľnavosť prachu na povrchu podlahy a zároveň zvyšuje jej protišmykové vlastnosti. Do poručujeme použiť po montáži podlahy, pred jej prvým čistením, alebo pravidelne v priestoroch s potrebou častého čistenia.

Použitie: Pred použitím pretrepať. Na čistý odmastený povrch naniesť rovnomerne prostriedok mäkkou handrou, vyvarovať sa prílišnému premočeniu podlahy a nechať zaschnúť. Pri požiadavke na zvýšenie lesku alebo zakrytí škrabancov naniesť prostriedok po zaschnutí opakovane.

Dodávme v 1l balení.
Kartónové balenie obsahuje 6 ks.

 

Glass Cleaner – Čistič skla a hladkých povrchov

Prostriedok na čistenie sklenených , lakovaných , laminovaných a nerezových povrchov. Odstraňuje nečistoty a mastnotu, nezanecháva žiadne šmuhy a fľaky. Vďaka nanokomponentom vytvára ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje opätovnému znečisteniu , vďaka čomu ostávajú povrchy dlho lesklé a krištáľovo čisté.

Použitie: Pred použitím pretrepať. Nastriekať na povrch a potom čistou handrou z mikrovlákna utrieť.

Dodávme v  650 ml balení.
Kartónové balenie obsahuje 6 ks.

 

Furniture and Door Cleaner – Čistič na nábytok a dvere

Prostriedok na čistenie a ochranu dyhovaných povrchov nábytku a dverí. Odstraňuje odtlačky prstov, prach a nečistoty. Vďaka použitiu nanomolekúl striebra vytvára ochrannú vrstvu , ktorá znižuje priľnavosť prachu a iných nečistôt na povrchu. Príjemne vonia a osviežuje povrch čisteného materiálu.

Použitie: Pred použitím pretrepať. Nastriekať na čistiacu plochu a zotrieť čistou mäkkou handrou.

Dodávme v  650 ml balení.
Kartónové balenie obsahuje 6 ks.

 

Stain remover - Sprej na škvrny a silne znečistené miesta

Efektívny prostriedok na odstránenie škvŕn a silného znečistenia z umývateľných plôch , čalúnenia  a kobercov .  Používa sa odstaňovaní , všetkých vo vode rozpustných a zaschnutých znečistení ale aj na odstránenie žuvačiek , zvyškov lepidla , bitumenu , téru , živice , atramentu , tuhy , sviečkového vosku , šmúh od topánok a pneumatík .

Použitie :  Pred použitím pretrepať , nastriekať na znečistené miesto a nechať pôsobiť . Následne znečistené miesto utrieť suchou a savou utierkou . Proces opakovať aj do odstránenia znečistenia . Pri odstraňovaní žuvačiek , zbytkov lepidiel , živíc a voskou použiť plastovú špachtlu . Pred použitím otestovať účinky prostriedku na čistený materiál na vzorke , alebo neviditeľnom mieste čisteného materiálu . 

Dodávme v  250 ml balení.
                              Kartónové balenie obsahuje 12 ks.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Profesionálny SPRAY MOP 

 

 

 

Čistiace prostriedky BONA :

Spray mop

Spray mop

Čistiace sady
na tvrdé podlahy

Čistiace sady
na drevené podlahy

                                         Návod na používanie,  čistenie a ošetrovanie laminátových a vinylových plávajúcich podláh

Laminátová a vinylová plávajúca podlaha je pripravená na použitie ihneď po položení. Povrch je tak tvrdý, že nie je nutné ho chrániť. Ošetrovanie podlahy produktmi, ktoré vytvárajú vrstvy, ako napríklad leštidlá, vosky alebo iné výrobky, je úplne neprípustné a pri častejšom používaní môže ďalšiu údržbu sťažiť, prípadne ju úplne znemožniť. Podlaha by sa tiež mohla stať nebezpečne hladká a mohlo by dôjsť k úrazom. Nemali by ste preto používať takéto ochranné prostriedky ani keď je na príslušnom balení uvedené, že výrobok je vhodný pre Vašu laminátovú, alebo vinylovú podlahu.

Aby Vám podlaha slúžila čo najdlhšie snažte sa počas užívania podlahy dodržiavať nasledovné odporúčania:
Izbová teplota v miestnosti  cca 20°C a relatívna vlhkosť vzduchu cca 50-60% prispievajú k Vašej osobnej spokojnosti a sú základom zdravej klímy v miestnosti. Touto izbovou klímou pomáhate aj Vašej podlahe k optimálnym podmienkam, pretože ako každý drevený materiál /aj laminátové podlahy sú vyrábané z veľkej  časti z drevnej hmoty/ citlivo reaguje na klimatické podmienky a ich zmeny. Pokiaľ zistíte vo Vašej miestnosti dlhodobo nižšiu vlhkosť vzduchu ako 50%, odporúčame použitie zvlhčovača vzduchu. Tak zabránite zosychaniu podlahy a tvorbe škár. Veľmi vysoká vlhkosť vzduchu zapríčiní naopak nasatie vlhkosti, čo môže viesť k napučaniu parketových dielcov až vydutiu podlahy. V oboch prípadoch hrozí poškodenie spoja podlahových dielcov a tým ich uvoľnenie. To následne vedie k poškodeniu celej podlahy.
Pri pokladaní podlahy na podklad s podlahovým vykurovaním dbajte na to, aby povrchová teplota podlahy nikdy neprekročila 29°C a neklesla pod 15°C.

Rohožka pri vchode do Vášho domu alebo bytu zabráni zbytočnému poškodeniu Vašej podlahy. Hrubá špina, ako napr. kamienky, piesok a prípadná vlhkosť, je odstránená z Vašej obuvi práve v tejto zóne. Pamätajte, že nečistoty, ako napr. piesok alebo malé kamienky, pôsobia na podlahu ako brusný papier a môžu spôsobiť  škrabance a ryhy .

K poškodeniu podlahy môže dôjsť aj pohybom a presunom nábytku . Preto musia byť nohy stoličiek a nábytku podlepené  filcovými podložkami. Kancelárske stoličky a  kontajnery  s otočnými kolieskami musia byť tiež chránené mäkkou vrstvou – používajte vždy kolieska na tvrdé podlahoviny. V takto silne namáhaných častiach podlahy  odporúčame chrániť podlahu pomocou špeciálnych polykarbonátových podložiek na ochranu podláh. Pamätajte na to, že ani podlaha najvyšších oderuvzdorných tried nie je nezničiteľná. Pristupujte preto k jej užívaniu zodpovedne a starostlivo. Podlaha sa Vám za to následne odvďačí svojou dlhou životnosťou.

 

Starostlivosť a údržba :

Údržba na mokro je zbytočná. Sporadicky je potrebné urobiť mierne vlhkú údržbu. Moderné podlahy sú vyrobené tak, že môžu byť bez problémov udržované na sucho. Príliš časté čistenie a používanie väčšieho množstva vody nie je nutné a mohlo by dokonca spôsobiť nezvratné poškodenie Vašej podlahy. Čiastočky špiny, ktoré by mohli byť ľahko odstránené za sucha, sa pri čistení vodou „prilepia“ na podlahu.

Laminátové podlahy nenechávajte dlhšiu dobu vlhké alebo úplne mokré. Pri pravidelnom čistení dbajte stále na to, aby ste podlahy podľa možností čistili „na sucho“ (mopy, utierky, metly, vysávače), alebo iba mierne navlhčenými (dobre vyžmýkanými) utierkami, tak aby na podlahe neostávali žiadne mokré stopy a „kaluže“. Čistenie parou tiež nie je vhodné na čistenie a ošetrovanie laminátových podláh. Nepožívajte žiadne abrazívne čistiace prostriedky a pomôcky , nakoľko tieto prostriedky môžu poškodiť povrch podláh. Používajte iba vhodné čistiace prostriedky určené na konkrétny typ podláh odporučených výrobcom podlahy.

Laminátové podlahy s V-drážkou môžu byť čistené len na sucho, alebo v prípade potreby na vlhko. Nie na mokro! Pokiaľ sú tieto podlahy čistené pomocou väčšieho množstva vody, špina sa začne prilepovať vo V-drážke. Následkom toho môže byť V-drážka poškodená a tak zničený vzhľad celej podlahy. Odporúča sa pred každou vlhkou údržbou najskôr podlahu povysávať, aby sa zabránilo hromadeniu nečistôt v drážkach. Tiež je možné pred samotným vysávaním nečistoty najskôr čo najviac odstrániť pomocou utierky z mikrovlákna.

 

Čistenie :

Nepoužívajte impregnované utierky na jedno použitie! Väčšina impregnovaných utierok na jedno použitie, ktoré sú dostupné v obchodoch, bola impregnovaná výrobkami na olejovej báze, aby bolo zaistené priľnutie prachu. Tieto výrobky zanechajú usadeniny na laminátovej podlahe a tá bude vyzerať fľakato a vystúpia na nej nepekné šmuhy.

Moderným riešením sú utierky z mikrovlákna. Sú vhodné aj na suché použitie ale aj mierne navlhčené. Špeciálne vlákna vytvárajú veľkoplošný kontakt s dostatočnou kapacitou potrebnou k odstráneniu nečistôt. Odstraňujú špinu ľahko a bez rizika poškriabania podlahy.

Škvrny, čiary alebo stopy po gume, plastoch, fixkách, olejoch, tuku, laku na nechty, farbe atd. nie sú pre laminátovú podlahu problém. Tabuľka nižšie jasne indikuje, ktoré produkty treba použiť v danom prípade.

 

Druhy znečistenia

Metódy odstránenia

Stopy po gume alebo plastoch.....

Utrite suchou utierkou. Ak je to nutné, použite acetón.

Moč, krv.....

Odstráňte čo najskôr mierne navlhčenou utierkou.

Lak na nechty, leštidlo na topánky, farba, fixka, rúž, decht, tuš......

Použite utierku namočenú v acetóne, odlakovači na nechty alebo riedidle na farbu.

Čokoláda, tuk, olej alebo výrobky na olejovej báze

Použite odmastňovací čistiaci prostriedok.

 

 

Potom, ako ste škvrny odstránili, vždy vyleštite podlahu mierne navlhčenou utierkou z mikrovlákna alebo bežnou utierkou, aby ste odstránili zvyšky čistiacich výrobkov a rozpúšťadiel. Následne podlahu ošetrite na  to určenými prostriedkami .

 

Správne ošetrovanie :

Na odstránenie každodenného znečistenia je čistenie „na sucho“ vysávaním a zametaním postačujúce. Pri zmývaní venujte pozornosť tomu, že podlaha môže byť len mierne navlhčená. Ideálne je, ak je vodný film tak tenký, že podlaha  do jednej  minúty úplne vyschne. PARKETT MANN ponúka  v palete  produktov vysokokvalitnou sériu prostriedkov na ošetrovanie a čistenie podláh od firmy BONA a NANO SILVER od firmy CLASSEN. Tieto prostriedky v sebe kombinujú čistiaci a ošetrujúci roztok .  Pri bežnom umývaní sa čistiaci a ošetrujúci  prostriedok NANO SILVER na laminátové podlahy alebo NANO SILVER na drevené podlahy riedi s vodou v pomere 1:50 (1 odmerka na 1 l vody). V závislosti od stupňa znečistenia povrchu sa roztok môže pripraviť aj v menej zriedenom pomere. Pripravený  rozriedený prostriedok na podlahu nanášajte  rozprašovačom  a následne stierajte  utierkou z mikrovlákna . Takto ošetrená podlaha si nevyžaduje dodatočné oplachovanie.