Korkové podlahy – podlahy s unikátnymi a nenapodobiteľnými vlastnosťami

Korkové podlahy – podlahy s unikátnymi a nenapodobiteľnými vlastnosťami

Korok je prírodný materiál, ktorý sa získava ťažbou kôry korkového duba. Tento prírodný materiál sa vyznačuje unikátnymi vlastnosťami, ktoré ho radia k jednému z najvyhľadávanejších prírodných obnoviteľných materiálov. Korok a korková podlaha z neho vyrobená odoláva baktériám, neprepúšťa kvapaliny, je schopná regulovať relatívnu vlhkosť vzduchu v priestore, je tvarovo stála a odolná voči väčšine chemikálií. To čo ale korkové podlahy radí k absolútne najvhodnejším alternatívam používaným ako podlahové krytiny je ich vynikajúca schopnosť tlmiť hluk a ich tepelnoizolačné vlastnosti, ktorým sa zatiaľ nevyrovná žiadny iný materiál.

Pokiaľ si kvynikajúcim tepelnoizolačným vlastnostiam prirátame, že sa jedná o prírodný produkt, ktorý do prostredia nevypúšťa prakticky žiadne emisie tak ani jeho vyššia obstarávacia cena nemôže byť prekážkou na zakúpenie a inštaláciu takejto podlahy.


Vďaka svoje konštrukcii, ktorá vďaka vloženému jadru z HDF /drevné vlákna zlisované pri vysokom tlaku a teplote/ veľmi pevná a stabilná je korková podlaha s klikovým spojom položená plávajúcim spôsobom vhodná aj ako podlaha na podlahové vykurovanie.


Korkové duby sa dožívajú veku až 250 rokov a od cca 25 roku života je z neho možné priebežne ťažiť kôru. Táto ťažba stromu neublíži a po čase kôra znovu dorastie a umožní tak niekoľkonásobnú ťažbu kôry počas života stromu.


Chôdza, na dotyk príjemný povrch, tichá a pocitovo teplá podlaha v zaujímavých dekoroch imitujúcich rôzne dezény dreva v kombináci s jednoduchou inštaláciu radí korkovú podlahu do kategórie, ktorú by ste pri výbere Vašej budúcej podlahy určite mali vziať do úvahy a jej vlastnosti si odskúšať v predajniach na prezentovaných vzorkách. Vyššia predajná cena bude určite kompenzovaná pozitívnymi pocitmi z tejto podlahy, ktoré si môžete užívať počas dlhej doby jej životnosti. Našu aktuálnu ponuku si môžete pozrieť tu>>>>