Gáléria parkiet v interiéroch

Gáléria parkiet v interiéroch

Už dávno nekupujeme nové  predmety do domácnosti  iba pre ich funkčnosť . Veľký dôraz kladieme aj na estetické vlastnosti a celkový dojem . Často krát dokonca podľahneme ,, krásnu ,, a otázku funkčnosti neberieme do úvahy .  Odpovede na otázky funkčnosti  a technické parametre našich produktov   nájdete zodpovedané  v časti Rady a tipy , FAQ , alebo priamo pri jednotlivých produktoch v našom e-shope . Ako ale správne vybrať budúce parkety a dvere tak , aby sme po ich inštalácii vytvorili interiér , ktorý je vkusný , farebne zladený a interiér odpovedal  presne naším predstavám ?

   Nechajte sa inšpirovať obrázkami interiérov , v ktorých boli použité parkety a dvere , ktoré predávame . Možno medzi nimi nájdete práve ten  ,ktorý najviac zodpovedá vašim predstavám a tým vám uľahčí voľbu pri výbere tých správnych parkiet a dverí . V tejto časti nájdete  nielen fotografie skutočných priestorov ale aj obrázky  , ktoré vytvorili architekti a bytoví dizajnéri pre našich zákazníkov . Práve spolupráca s nimi prináša pre našich zákazníkov to skutočné uspokojenie a radosť z nového interiéru , v ktorom  naše parkety a dvere hrajú nezastupiteľnú úlohu . 

      Že je práca architekta , alebo bytového dizajnéra drahá ?  V tom prípade si položte otázku , koľko stojí dobrý pocit , radosť a dobrá nálada . Áno to je to čo vám nový  interiér – nový domov každý deň prináša .   V priestoroch , do  ktorých namontujete naše produkty trávite a chcete tráviť mnoho času .  Skúste teda podeliť investíciu do rady a projektu od architekta časom a zistíte , že je to cenová položka , ktorú si môžete dovoliť aj vy .

      Vplyv priestoru , v ktorom žijeme , pracujeme a odpočívame na naše pocity a náladu je nepopierateľný a preto jeho plánovaniu  a úprave venujte dostatočný čas .Pokiaľ  je vaše estetické cítenie , predstavivosť a zmysel pre farebnú harmóniu na vysokej úrovni a trúfate si svoj domov zariadiť  sami , prinášame vám pár rád architekta , ktoré by ste mali pri kompozícii interiéru zohľadniť  .

Tmavé  – svetlé farby:

     Tmavé farby podláh voľte v prípade , že chcete priestor zútulniť a opticky zmenšiť . Tmavým farbám stien sa vyvarujte pri menších miestnostiach  a priestoroch s obmedzením prístupom prirodzeného svetla . Pokiaľ použijete v miestnosti sýte tmavé farby , použite ich na steny , ktoré chcete opticky priblížiť a upraviť tak optické proporcie priestoru .
Tmavé farby podláh a stien sú vhodné do veľkých presvetlených priestorov prípadne  ich aplikujte na vysoké stropy , ktoré sa tak budú zdať opticky nižšie . Tmavé farby navodzujú pocit istoty a kľudu  , takže do kancelárií , pracovní alebo verejných priestranstiev  použite radšej svetlejšie tóny podláh a jasné farby stien . Svetlé odtiene podláh presvetlia a prevzdušnia priestor  .  Rovnaký efekt  získate aj takýmto  použitím farieb na dverách a nábytku .

Teplé – studené farebné tóny :

   V miestnostiach  určených  na odpočinok a relax by mali dominovať tmavšie zemité a teplé farby .  Chladné farebné tóny použite na priestory ,ktoré chcete opticky zväčšiť , alebo oddialiť .

Veselé , sýte a  energiou nabité priestory použite tam kde  pracujete a tvoríte  / pracovňa , kuchyňa , kancelária ..  /  , alebo potrebujete pocit  z ich vnímania vziať  zo sebou / chodby , predsiene , verejné priestory , čakárne ...  /

Obrazce , dominantné tvary a farby :

       Pri zariaďovaní interiéru berte vždy do úvahy jeho určenie , rozmerové , tvarové dispozície a prirodzený prísun denného svetla . Vždy sa najskôr rozhodnite , čo má v interiéry dominovať a tomu prispôsobte aj nábytok ,farby a obrazce na stenách . Pokiaľ chcete miestnosť opticky zvýšiť , použite na steny zvislé  pruhy , prípadne farbu steny nepoužite až po strop .  Pokiaľ chcete stenu opticky predĺžiť namaľujte na ňu vodorovné pruhy . Čim je  miestnosť  menšia a je v nej menej prirodzeného svetla tým by mal byť aj nábytok menší a svetlejší . Naopak do veľkých priestorov môžete použiť  aj dominantnejšie tvarovaný a sfarbený nábytok . Pri výbere dverí si uvedomte , že tvoria so stenou jeden celok a tomu prispôsobte ich farbu a tvar presklenia . Nebojte sa kombinácií farieb , ale skôr používajte pre kombinovanie odtiene jednej farby a nie kontrasty .          

      Pri  odvážnejších predstavách a požiadavkách na kombinovanie väčšieho počtu farieb  , pri atypických a tvarovo zložitých priestoroch určite využite radu architekta , ktorý si dokáže poradiť aj s takýmito výzvami podobne ako tomu bolo aj v obrázkoch z našej galérie .